Projekty

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA INŻYNIERYJNEGO "BUDINŻ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt.” Zakup głowicy mikrotunelingowej do przewiertów bez udziału płuczek wiertniczych i rezonatora do pogrążania, wyciągania kształtowników, rur stalowych metodami bezwibracyjnymi, dla świadczenia przez PBI BUDINŻ, Ostrów Wielkopolski, innowacyjnych usług”.


Celem projektu jest podniesienie konkurencyjności Spółki na rynku krajowym przez uatrakcyjnienie oferty dzięki wprowadzeniu do oferty nowej usługi pogrążania i wyciągania kształtowników stalowych oraz rur stalowych metodą bezudarową, bezwibracyjną i usługi udoskonalonej tj. przewierty sterowane głowicą mikrotunelingową bez udziału płuczek wiertniczych i z możliwością wiercenia w gruntach słabo odwodnionych.


Projekt obejmuje wdrożenie nowej technologii wykonywania przewiertów sterowanych dzięki zastosowaniu innowacyjnej głowicy mikrotunelingowej oraz wdrożenie technologii bezwibracyjnego, bezudarowego pogrążania (wciskania) i wyciągania grodzic stalowych, różnorodnych kształtowników stalowych, w tym rur, dzięki zakupowi specjalistycznego urządzenia. W wyniku realizacji projektu nastąpi wdrożenie innowacyjności produktowej, procesowej, nietechnologicznej.


Rezultaty projektu kierowane są do firm inżynieryjnych i budowlanych oczekujących kompleksowej obsługi w zakresie robót inżynieryjnych, zwłaszcza z zakresu przewiertów sterowanych, pogrążania i wyciągania kształtowników stalowych, poprawy jakości świadczonych usług, wzrostu jakości obsługi (terminowość, szybkość realizacji zamówienia). Spółka oczekuje podniesienia konkurencyjności przez zwiększenie kompleksowości obsługi w zakresie robót inżynieryjnych i poprawy wizerunku firmy jako dbającej o otoczenie i środowisko naturalne.


Całkowita wartość projektu: 4 182 000 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 1 190 000 zł